Finexa

Wybór Prezesa Zarządu i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

W dniu 17 maja 2016 r. na czele Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA stanęła Patrycja Ptaszek-Strączyńska. Nowa Prezes przejęła stanowisko od Pawła Domosławskiego, współzałożyciela i pierwszego Prezesa Stowarzyszenia. Pozostaje on Członkiem Zarządu Finexy i ważnym fundamentem wsparcia organizacji.
Finexa powstała w roku 2011 jako inicjatywa 38 Dyrektorów Finansowych. Dziś reprezentowana jest
w całym kraju i wzmacniana przez cztery oddziały regionalne. Celami Stowarzyszenia są:
• wspieranie rozwoju oraz reprezentowanie interesów środowiska zawodowego Dyrektorów Finansowych,
• wypracowanie wysokich standardów zawodowych,
• upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie zarządzania finansami i ryzykiem przedsiębiorstwa,
• wymiana doświadczeń i integracja środowiska zawodowego.
,,Finexa jednoczy fantastycznych profesjonalistów, których wiedza, praktyka, reprezentowane organizacje i skala ich działania mogą onieśmielać. Jednocześnie Członkowie Stowarzyszenia znajdują czas, by współpracować i dzielić się wiedzą. To grono daje ogromny potencjał ciągłego doskonalenia.” – ocenia Patrycja Ptaszek-Strączyńska i dodaje – „Przed nami, Dyrektorami Finansowymi, okres pełen wyzwań: gwałtownie zmieniają się warunki prowadzenia biznesu, również w skali międzynarodowej; w najbliższych miesiącach rewolucja w postaci JPK obejmie duże organizacje i firmy MSP. W tak turbulentnym środowisku warto być razem.”
Patrycja Ptaszek-Strączyńska, poza działalnością w Stowarzyszeniu, pełni rolę Dyrektora ds. Finansów Macrologic SA, polskiego producenta oprogramowania biznesowego, notowanego na GPW. Odpowiada za politykę finansową, sprawozdawczość giełdową, komunikację z Interesariuszami Spółki, procesy wsparcia i zarządzanie flotą.
Ukończyła studia doktoranckie w zakresie finansów w warszawskiej SGH, posiada dyplom MBA w Thames Valley University, London. Z Macrologic związana od 20 lat. Członek Zarządu Macrologic S.A. w latach 2003-2012.
Jest ekspertem w zagadnieniach dotyczących  m.in. finansów korporacyjnych, budowania e-organizacji, tworzenia kultury zarządzania opartej o zaufanie.

Podczas spotkania wybrano również Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – ponownie został nim Nikolaus von Nathusius.

Patrycja Ptaszek-Strączyńska

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *