Finexa

Relacje ze spotkania Lunch na GPW – Case study procesu IPO spółki KRUK SA

W dniu 13 maja 2013 w siedzibie Giełdy odbyło się drugie spotkanie na Giełdzie z członkami Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa.  Spotkanie zostało poświęcone tematyce „Case study procesu IPO spółki Kruk SA”.
Spotkanie otworzył Piotr Borowski – Dyrektor Działu Rozwoju Sieci Biznesowej GPW. Rolę oferującego w ramach procesu IPO omówił Pan Kontad Zawisza – Dyrektor Zarządzający Departamentu Rynków Kapitałowych z Domu Inwestycyjnego BRE Banku SA. W ramach swojego wystąpienia koncentrował się na parametrach decydujących o powodzeniu oferty, przygotowaniu koncepcji i equity story, a także organizacji współpracy z pozostałymi doradcami.
W drugiej części spotkania przedstawiciele Finexy mieli możliwość zapoznania się z doświadczeniami emitenta.  Piotr Krupa, Prezes Zarządu spółki Kruk SA, przedstawił swoje doświadczenia związane z IPO Kruk SA, w tym obawy związane z wejściem spółki na Giełdę, a także  ocenę decyzji o debiucie. Zwrócił szczególną uwagę na kwestię doboru właściwych doradców.  Wystąpienie Prezesa Krupy spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz wieloma pytaniami ze strony uczestników.
W drugiej połowie roku planowane są kolejne spotkania na GPW, które będą koncentrowały się nadal na tematyce IPO oraz na instrumentach giełdowych.

Piotr Borowski, Dyrektor Działu Rozwoju Sieci Biznesowej GPW, Piotr Krupa, Prezes Zarządu Spółki Kruk S.A., Konrad Zawisza, Dyrektor Zarządzający Departamentu Rynków Kapitałowych, DI BRE Banku SA;

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *