Finexa

Jak zintegrować się z KSeF?

1 lipca 2024 roku korzystanie z KSeF, czyli Krajowego Systemu e-fakturowania stanie się obowiązkowe. Dla wielu przedsiębiorców ten termin wydaje się być wciąż odległym, ale zwlekanie z dostosowaniem się do wymogów Ministerstwa Finansów to duży błąd. Dowiedz się, jak spełnić to zobowiązanie w sposób kompleksowy, bezpieczny i nienaruszający znacząco Twoich dotychczasowych procesów księgowych.

Czym właściwie jest KSeF?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to wprowadzony przez Ministerstwo Finansów (MF) systemem komputerowym, który umożliwia udostępnianie strukturalnych faktur. Głównym celem KSeF jest centralizacja procesu rejestracji faktur w obrocie gospodarczym. Oznacza to, że oprócz samego miejsca wystawiania takich dokumentów zmieni się także ich forma. Faktura ustrukturyzowana przyjmuje format XML, zgodny ze strukturą logiczną e-faktury FA(2).

Etapy pracy nad KSeF

KSeF sam w sobie nie jest zupełną nowością. Jego pilotaż zaczął się w grudniu 2021 roku, a od 1 stycznia 2022 roku Krajowy System e-Faktur został wprowadzony, jako rozwiązanie dobrowolne. Najważniejsze etapy, które dotkną większość przedsiębiorców, są jednak przed nami. Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur ma stać się obligatoryjne dla podatników VAT od 1 lipca 2024 r.

KSeF — rozwiązanie nieidealne

Jako przedsiębiorca możesz spełnić obowiązek poprzez:

➡ integrację obecnie używanych systemów ERP z KSeF, dzięki takim rozwiązaniom jak Devapo KSeF Integrator

➡ korzystanie z Aplikacji Podatnika KSeF

Co wybrać? To zależy od Twojej indywidualnej sytuacji, dlatego zerknij na te przykłady:

Jeśli prowadzisz małą firmę lub mikroprzedsiębiorstwo, które nie korzysta z automatyzacji, a faktury wystawia w niewielkich nakładach, to wybór udostępnionej platformy MF może być korzystny.

Jednak jeśli przetwarzasz setki lub tysiące faktur miesięcznie i/lub korzystasz już z systemu księgowo-finansowego to sam KSeF będzie niewystarczający, a przejście tylko na aplikację to prosta droga do nieefektywności. I tutaj jako rozwiązanie wchodzi integracja systemów, która pozwoli Ci spełnić obowiązek, nie zmieniając drastycznie dotychczasowych przyzwyczajeń.

Jak się zintegrować z KSeF?

Istnieją co najmniej dwie opcje, w zależności od Twoich potrzeb i sytuacji.

Jeśli masz odpowiednio wykwalifikowany zespół IT, możesz zintegrować swój system z KSeF in-house.

Jeśli jednak nie posiadasz takich zasobów lub zwyczajnie nie masz przestrzeni na budowę swojej integracji i chcesz skorzystać z gotowego rozwiązania, to takim jest Devapo KSeF Integrator.

To narzędzie umożliwia wprowadzenie elektronicznego obiegu faktur w firmie i wymianę dokumentów z Krajowym Systemem e-Faktur.

Przede wszystkim jest zbudowane w pełnej zgodzie z wytycznymi KSeF, z uwzględnieniem obowiązujących standardów i protokołów. Do tego zapewnia bezpieczeństwo i automatyzację, której brakuje w samej aplikacji podatnika KSeF. Wbudowana funkcja kolejkowania zadań, sprawia, że proces przesyłania faktur jest odporny na zakłócenia, a Twoja firma może być pewna, że informacje zostaną dostarczone bezpiecznie i terminowo, nawet jeśli nastąpi awaria po którejś ze stron.

Dzięki wykorzystaniu niezawodnej technologii IBM, jako trzonu rozwiązania gwarantujemy bezproblemową integrację systemów, co prowadzi do łatwego wystawiania faktur dla kontrahentów i sprawnego odbierania przesyłanych dokumentów.

Devapo KSeF Integrator — najważniejsze informacje


1️. Integrujemy KSeF z każdym systemem, bez wyjątków.

2. Nasze rozwiązanie jest oparte na niezawodnej technologii IBM Cloud Pak for Integration, której funkcje umożliwiają nam na niezwykle łatwe i wygodne łączenie systemów oraz zapewniają ciągłość działania, nawet w przypadku awarii.

3. Gwarantujemy, że wystawianie faktur przez naszą integrację będzie bezpieczne i zgodne ze wszystkimi wymaganiami Ministerstwa Finansów.

4️. Otrzymujesz możliwość dopasowania rozwiązania do potrzeb Twojej firmy, w tym automatyzacji całego cyklu procesu fakturowania.

5️. Zapewniamy szybkość wdrożenia. Poszczególne komponenty naszego rozwiązania są gotowe, wystarczy, że dostosujemy je do Twoich potrzeb i możesz zacząć spełniać obowiązek!


Podejmij działanie 

Nie ma co zwlekać z decyzją o integracji firmowych systemów księgowości z Krajowym Systemem e-faktur. Jeśli szukasz konsultacji i informacji, jak najlepiej podejść do tematu KSeF, skorzystaj z darmowych konsultacji. FINEXA skontaktuje Cię  z autorem rozwiązania.

Napisz: sekretariat@finexa.org lub zadzwoń: 506-999-159

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *