Finexa

Korporacja to dla nich za mało – wybierają Dary Bogów

Czy konkurowanie z największymi gigantami w branży produkcji gier komputerowych jest możliwe dla małego studia? Założyciele Studia Luna  twierdzą, że tak. W jaki sposób może się to udać?

Otóż grupa informatyków z Polski postanowiła poświęcić swoją dotychczasową pracę w korporacji dla realizacji projektu, który był ich marzeniem od dawna. Ich celem jest stworzenie gry AAA mogącej konkurować z wieloma współczesnymi tytułami. Małe studio planuje wykorzystać technologię blockchain razem z monethero.com do stworzenia platformy, w której ogromna internetowa społeczność grafików 3D, programistów, autorów dialogów, historii oraz każdy zainteresowany współpracą będzie mógł pracować lub udostępniać swoje gotowe już assety. Każdy dodany wartościowy element do projektu zostanie przeliczony na odpowiednią ilość tokenów zapisywanych w technologii blockchain. Przy produkcji tej gry będzie mogło pracować tysiące ludzi z całego świata. W zależności od wkładu, twórcy będą dostawać odpowiedni procent przychodów z udanego projektu za stworzenie np. tekstur, mechanik lub innych assetów potrzebnych do wydania gotowego produktu.

Pierwszy projekt na platformie

Pierwszym projektem na platformie Gamez będzie gra “Dary Bogów”. Trylogia, która będzie w oryginalny sposób łączyć klimat paleo-astronautyki, archeologii i podróży międzygwiezdnych. Projekt będzie posiadał nie tylko wysokie walory rozrywkowe, ale również edukacyjne. Silnik gry zostanie zintegrowany m.in z największym silnikiem odzwierciedlającym aktualny stan wiedzy na temat budowy i składu naszej galaktyki Space Engine. Dary Bogów to gra przygodowa z elementami RPG, czyli to co fani gatunku Space Opera lubią najbardziej. Twórcy planują wprowadzić szereg oryginalnych i innowacyjnych mechanik.

Gra pozwoli nam odkryć tajemnice kosmicznej historii ludzkości ukrytej w pismach majów, azteków, sumerów, egipcjan z naciskiem na słowiańską “mitologię”.

Czy Perun i Veles byli tylko wymysłem naszych przodków? Czym była mityczna “Brama Słońca” u Majów? Co jeśli kosmiczni goście powrócą na niegdyś skolonizowaną planetę? Na to i na wiele innych nurtujących ludzkość pytań znajdziemy odpowiedzi podczas gry.

Wcielimy się w niej w postać dr Franza, który badając starożytne kultury słowiańskie, odkrywa tajemniczy artefakt. Odnaleziona kula okazuje się SI, należącą do cywilizacji, która przybyła na Ziemię 100 000 lat temu.

Więcej informacji na temat projektu już wkrótce.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *