Finexa

Relacje z warsztatów podatkowych w Poznaniu

1 marca 2013 r. w godz. 9.30-11.30 w Poznaniu odbyło się spotkanie seminaryjne poświęcone omówieniu zagadnień podatkowych: możliwości optymalizacyjnych w tym w świetle zmian planowanych od 2014 r.) oraz bieżących zagadnień podatkowych: w szczególności zmian w podatkach oraz istotnych orzeczeń NSA i WSA.

Spotkanie prowadzili partnerzy i doradcy podatkowi ze Stone&Feather Tax Advisory – Maria Kukawska oraz Mariusz Machciński.

Spotkanie to było pierwszym spotkaniem regionalnym w Poznaniu.

Uczestnicy mieli możliwość przedyskutowania własnych pomysłów i pytań związanych z opodatkowaniem czy to zdarzeń restrukturyzacyjnych czy innych problemów podatkowych, z którymi stykają się w związku z działalnością prowadzoną w ramach ich przedsiębiorstw.

Omawiane zagadnienia optymalizacyjne obejmowały:
– możliwości wykorzystania SKA do operacjach takich, jak sprzedaż aktywów czy tworzenie tarcz podatkowych;
– praktyczne wykorzystywanie podatkowych grup kapitałowych;
– wykorzystywanie funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz SKA do eliminowania podatku do zapłaty na bieżącej działalności gospodarczej.

Omawiane bieżące zagadnienia podatkowe obejmowały:

– jak sobie radzić z przepisami dotyczącymi konieczności korekty kosztów w związku z niezapłaconymi fakturami?;
– ulga na złe długi w VAT;
– nowe przepisy dotyczące fakturowania: ‘kontrole biznesowe’ i ‘ścieżka audytu’ – jak się zabezpieczyć?; faktury przesyłane elektronicznie – całkowicie bezpieczne?;
– jakie zmiany w VAT od 1 kwietnia 2013 r.?  próbki – szersza definicja; materiały drukowane i reklamowe – nieopodatkowane tylko poniżej 10 PLN – jak sobie z tym radzić?;
– ostatnie orzecznictwo: przychody dla pracowników w związku z benefitami, VAT należny od przekazań na rzecz pracowników, fakturowanie pracowników w związku z przekazywanymi benefitami.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *