Finexa

Relacje z Konferencji PolRisk – Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w Polsce oraz na rynkach dojrzałych

W dniach 20-21 listopada w Józefowie koło Warszawy odbyła się 6ta Konferencja POLRISK pod hasłem “Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w Polsce oraz na rynkach dojrzałych”. FINEXA objęła konferencje patronatem i członkowie FINEXA byli także obecni.

W pierwszym dniu odbyły się warsztaty prowadzone przez prof. Betty Simkins z Oklahoma State University na temat Enterprise Risk Management (ERM) w sektorze energetycznym. Oprócz powyższego omówione zostały błędy i pułapki związane z analizą ryzyka oraz zaprezentowane konkretne techniki analizy ryzyka w rzedsiębiorstwach energetycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W następnym dniu underwriter Andrew Cater z United Insurance Company (Kajmany) przedstawił specyfikę funkcjonowania współdzielonej spółki captive. Nazwa Captive Insurance jest używana dla specyficznych zakładów ubezpieczeń, których głównym celem działalności jest zabezpieczenie ryzyk nieubezpieczalnych na tradycyjnym rynku oraz właścicielom captive’u. Andrew Cater opisał także funkcjonowanie dostępnej na Kajmanach spółkach celowych- tak zwanej “Cell” – o mniejszych kosztach funkcjonowania, które mogą być interesujące dla mniejszych firm. Przedstawiciel AON, Radosław Ziomko, przedstawi krajowe wyzwania i w zakresie tworzenia keptywów.

Tomasz Miazek, Volvo Financial Services; Nikolaus von Nathusius, FINEXA; Dominik Stachiewicz, Donoria

Jacek Jamroż, PolRisk; Sławomir Pijanowski, PolRisk; Iwona Staniec, PolRisk; Artur Jacek Domański, Gaz-System S.A.; Jerzy Podlewski, PolRisk

Włodzimierz Kosiński, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych; Marcin Kazimierczak, ING Insurance Poland; Betty Simkins, Spears School of Business; Robert Wysocki, ING Insurance Poland

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *