Finexa

Relacja ze spotkania Regionu Wielkopolskiego

25 marca 2014 nowo powstały Region Wielkopolski Finexy zaprosił dyrektorów finansowych na spotkanie informacyjne połączone z warsztatami, które odbyło się w City Park Hotel & Residence w Poznaniu. Regionalni przedstawiciele Deloitte – Jacek Mateja, Piotr Waliński oraz Dariusz Leśniewski przybliżyli wyniki interesującej ankiety przeprowadzonej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej na temat rozwoju gospodarczego i biznesowego największych spółek regionu.
Uczestnicy badania przewidują mniejsze ryzyko kursowe oraz dostępności finansowania, ale zwiększony poziom ryzyka związany z presją cenową a także płynnością finansową. Wielu CFO uważa brak wykwalifikowanej kadry zatrudnionej w departamentach finansowych za rosnący problem. Ankietowani podkreślili również istotność barier biurokratycznych i kosztów generowanych przez przepisy dotyczące podatku VAT, co potwierdziło wielu uczestników spotkania. Osoby zainteresowane powyższą tematyką, które nie uczestniczyły w warsztatach, mogą zapoznać się z treścią prezentacji pobierając ją pod tym adresem.

Po przerwie kawowej i poczęstunku inicjatorzy Regionu Wielkopolskiego Finexy – Grzegorz Janowski (Marol) oraz Jarosław Skąpski (Strauss Cafe) przedstawili grupie zgromadzonych dwudziestu dyrektorów finansowych idee Stowarzyszenia i przyszłe plany regionu. Następnie, podczas części spotkania przeznaczonej na networking, nastąpiła wymiana wizytówek, wypełniano również formularze deklaracji członkowskiej Finexy. Komisja Organizacyjna Regionu zaplanowała kolejne spotkanie na kwiecień/maj 2014.

Krzysztof Kowalewski (BZWBK Leasing), Dorota Marciniak-Lewandowska (Heinz Polska), Robert Pomocki (Gizeh Dispoform)

Mariusz Rogowski (Styropoz), Aneta Gawrońska (Marmite), Arkadiusz Szymurski (Europlant Group)

Grzegorz Janowski (Marol), Agnieszka Mirecka-Gulda (DDD Dobre dla domu), Jacek Mateja (Deloitte)

Paweł Lewandowski (Millano), Magda Klincewicz (Trinity), Marcin Olszewski (Profile VOX)

Dariusz Leśniewski (Deloitte), Anna Grzelka (Randstad), Rafał Dziel (Techpak)

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *