Finexa

Relacja ze spotkania podatkowego w Szczecinie

Eksperci opowiedzieli o zmianach w podatkach i PPK


Ponad 40 przedsiębiorców i pracowników działów finansowo-księgowych wzięło udział w bezpłatnym spotkaniu „Zmiany w podatkach i PPK – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”, które RSM Polandwraz z Santander Bank Polska SA i Business Club Szczecin organizowała w czwartek 24 października w Czerwonym Ratuszu w Szczecinie. Konferencja w całości poświęcona była zmianom w podatkach, które czekają przedsiębiorców w 2020 roku oraz problematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).


Spotkanie otworzyli Marcin Kaczyński, Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Santander Bank Polska, Bogumił Rogowski, Prezydent Business Club Szczecin oraz Sebastian Goschorski, Accounting & Payroll Partner w RSM Poland, odnosząc się do bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce. W następnej kolejności prelegenci – Tomasz Beger, doradca podatkowy i Tax Partner w RSM Poland oraz Katarzyna Sadowska,  doradca podatkowy i Tax Supervisor w RSM Poland opowiadali o planowanych na rok 2020 rok zmianach w podatkach VAT, CIT i PIT oraz dyskutowali o najważniejszych problemach, z jakimi podatnicy muszą mierzyć się w bieżącym roku. Nie zabrakło informacji i dyskusji na temat obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności, solidarnej odpowiedzialność w VAT, nowej matrycy stawek VAT oraz Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) czy podatku u źródła (WHT).Z kolei Robert Muszyński, Menadżer ds. PPK w Santander Bank Polska SA omówił kompleksowo zagadnienia związane z tworzeniem, administrowaniem i wypłatami z PPK, odpowiadając na liczne pytania uczestników konferencji.


Na bezpośrednim spotkaniu ze szczecińskimi przedsiębiorcami mogliśmy w sposób rzetelny i klarowny omówić najważniejsze kwestie nurtujące podatników oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych – powiedział Tomasz Beger, wieloletni praktyk, który swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Duża frekwencja podczas konferencji potwierdziła, że zmiany w podatkach każdorazowo wzbudzają w podatnikach wiele obaw, a przedsiębiorcy poszukują wiarygodnych źródeł informacji i profesjonalnego wsparcia. Cieszę się, że mogliśmy pomóc – dodał Beger.


Spotkanie odbyło się przy wsparciu Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa oraz BPCC. Dla uczestników przewidziano materiały dydaktyczne oraz certyfikaty udziału.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *