Finexa

Relacja ze spotkania podatkowego w Szczecinie

Eksperci opowiedzieli o zmianach w podatkach i PPK


Ponad 40 przedsiębiorców i pracowników działów finansowo-księgowych wzięło udział w bezpłatnym spotkaniu „Zmiany w podatkach i PPK – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”, które RSM Polandwraz z Santander Bank Polska SA i Business Club Szczecin organizowała w czwartek 24 października w Czerwonym Ratuszu w Szczecinie. Konferencja w całości poświęcona była zmianom w podatkach, które czekają przedsiębiorców w 2020 roku oraz problematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).


Spotkanie otworzyli Marcin Kaczyński, Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Santander Bank Polska, Bogumił Rogowski, Prezydent Business Club Szczecin oraz Sebastian Goschorski, Accounting & Payroll Partner w RSM Poland, odnosząc się do bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce. W następnej kolejności prelegenci – Tomasz Beger, doradca podatkowy i Tax Partner w RSM Poland oraz Katarzyna Sadowska,  doradca podatkowy i Tax Supervisor w RSM Poland opowiadali o planowanych na rok 2020 rok zmianach w podatkach VAT, CIT i PIT oraz dyskutowali o najważniejszych problemach, z jakimi podatnicy muszą mierzyć się w bieżącym roku. Nie zabrakło informacji i dyskusji na temat obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności, solidarnej odpowiedzialność w VAT, nowej matrycy stawek VAT oraz Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) czy podatku u źródła (WHT).Z kolei Robert Muszyński, Menadżer ds. PPK w Santander Bank Polska SA omówił kompleksowo zagadnienia związane z tworzeniem, administrowaniem i wypłatami z PPK, odpowiadając na liczne pytania uczestników konferencji.


Na bezpośrednim spotkaniu ze szczecińskimi przedsiębiorcami mogliśmy w sposób rzetelny i klarowny omówić najważniejsze kwestie nurtujące podatników oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych – powiedział Tomasz Beger, wieloletni praktyk, który swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Duża frekwencja podczas konferencji potwierdziła, że zmiany w podatkach każdorazowo wzbudzają w podatnikach wiele obaw, a przedsiębiorcy poszukują wiarygodnych źródeł informacji i profesjonalnego wsparcia. Cieszę się, że mogliśmy pomóc – dodał Beger.


Spotkanie odbyło się przy wsparciu Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa oraz BPCC. Dla uczestników przewidziano materiały dydaktyczne oraz certyfikaty udziału.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *