Finexa

Relacja ze spotkania Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania podatkowe spółki

W dniu 18 czerwca 2014r. w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych Finexa oraz Deloitte dotyczące tym razem odpowiedzialności karnej skarbowej członków zarządu. Prelegentem byli Pani dr Joanna Zawiejska-Rataj – Radca prawny, Menedżer w dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte oraz Pan Mariusz Śron – Radca prawny, Partner Associate w Deloitte Legal.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:15 rejestracją i poczęstunkiem po których zaczęła się prelekcja ekspertów Deloitte. Omówione zostały min. Mechanizmy pozwalające na ograniczenie odpowiedzialności osobistej a duża aktywność zebranych potwierdzała słuszność tez wygłaszanych przez prelegentów.

Po prelekcji firmy Deloitte nastąpiła część związana z wystąpieniem p. Bogusława Galusika, tegorocznego laureata konkursu Dyrektor Finansowy Roku organizowanego przez Forbes a obecnego członka Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA. Pan Bogusław opowiadał o swojej roli w procesie restrukturyzacji przedsiębiorstwa POLFURNITUR. Prelekcja była z zainteresowaniem wysłuchiwana przez zebranych, czemu dawali wyraz poprzez przytakiwanie a także zadawanie dodatkowych pytań. Po spotkaniu p. Galusik podzielił się z Nami informacją, iż w przygotowaniu jest również jego książka na opisywany temat.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *