Finexa

Relacja ze spotkania na Śląśku

22 listopada br. w Hotelu Monopol w Katowicach odbyło się kolejne Spotkanie Dyrektorów Finansowych organizowane przez Stowarzyszeniem Dyrektorów Finansowych „Finexa” w partnerstwie z Deloitte.

W części merytorycznej spotkania poświęconej zagadnieniom podatkowym, eksperci Deloitte – Adam Wacławczyk i Krzysztof Gil, omówili dla uczestników budzący sporo emocji temat dot. klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w kontekście pierwszych miesięcy jej obowiązywania oraz odpowiedzialności dyrektorów finansowych w tym zakresie. W bloku prawnym przedstawiciele kancelarii prawniczej Deloitte Legal (Adam Jodłowski i Marcin Szczawiński) omówili dwa ciekawe zagadnienia istotne z punktu widzenia pracy CFO: Nowe przepisy o obrocie nieruchomościami rolnymi (w kontekście ryzyk i zagrożeń dla procesów restrukturyzacyjnych w spółkach) oraz Niegospodarność menadżera – funkcja compliance w spółce. Podczas spotkania odbyła się również krótka prezentacja działalności „Finexy”, która przeprowadził Tomasz Gajdziński.

Tradycyjnie spotkanie było świetną okazją do dyskusji, wymiany doświadczeń i networkingu managerów zarządzających finansami spółek w regionie.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *