Finexa

Relacja ze spotkania “Finance of the future” we Wrocławiu

W dniu 27.02.2019 r. w Doubletree by Hilton Hotel Wrocław odbyło się śniadanie biznesowe pod tytułem: “Finance of the future – najnowsze trendy w zakresie automatyzacji procesów biznesowych i finansowo-księgowych, sprawozdawczości zarządczej oraz cyberbezpieczeństwa” współorganizowane przez Stowarzyszenie Finexa oraz firmę doradczą PwC.

Według ekspertów PwC najnowsze trendy w zakresie optymalizacji procesów biznesowych i finansowo-księgowych łączą się nierozerwalnie z inwestowaniem w nowoczesne technologie i rozwojem narzędzi automatyzujących kluczowe procesy wewnątrz organizacji, jak również zmianami w podejściu do sprawozdawczości zarządczej. Przekłada się to na wzrost efektywności organizacji, a jednocześnie rodzi dodatkowe ryzyka związane z zarządzaniem zasobami informatycznymi. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli się bliżej zapoznać z następującymi zagadnieniami:
Automatyzacja procesów biznesowych i finansowo-księgowych przy użyciu m. in. narzędzi RPA (Robotic Process Automation)
Management reporting
Czy moja firma jest odporna na cyberzagrożenia?
Członkowie zarządów oraz dyrektorzy finansowi uczestniczący w spotkaniu potwierdzali w rozmowach, że zaprezentowany kierunek jest właściwy i niesie ze sobą wiele wyzwań, do których łatwiej się przygotować dzięki takim właśnie wydarzeniom.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *