Finexa

Relacja ze spotkania członków Finexy w regionie wielkopolskim

20 lipca 2016 w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia FINEXA w regionie wielkopolskim. Tematyka spotkania dotyczyła informacji zarządczej oraz bardzo „gorącego” obecnie tematu – obowiązku w prowadzenia JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego). Obydwa zagadnienia przedstawione zostały przez ekspertów firmy Deloitte.

Pierwsza prezentacja spotkania obejmowała tematykę informacji zarządczej i jej wartości w podejmowaniu decyzji. Dyskusja obecnych finansistów skupiała się głównie wokół kwestii, czy dzisiejsze narzędzia i technologie w nich zastosowane nadążają za potrzebami, dynamiką rynków, zmian w biznesie oraz na ile jakość uzyskiwanej informacji ma efektywne przełożenie na skuteczność i wsparcie procesów decyzyjnych w naszych przedsiębiorstwach.
W drugiej części specjaliści z Deloitte przedstawili tematykę jednolitego pliku kontrolnego. Wszyscy mieli okazję zapoznać się zarówno z definicjami i szczegółami samego pliku, przedyskutować aspekty jego wdrażania, jak również dowiedzieć się więcej o jego wpływie na praktyki organów kontrolnych. Temat ten, bardzo pilny i momentami kontrowersyjny, wywołał wiele pytań i wątpliwości, które wyjątkowo przedłużyły ostatnie spotkanie.

Organizatorom oraz uczestnikom dziękujemy.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *