Finexa

Relacja z inauguracyjnego spotkania członków Finexy w Regionie Zachodniopomorskim

Dnia 30 października 2014 r. w hotelu Park w Szczecinie Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych Finexa zainaugurowało swoją działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego. Województwo to zostało wybrane z powodu dużego potencjału rozwoju, w tym silnego rozwoju strefy ekonomicznej pod Szczecinem i ciągłego wzrostui ilości międzynarodowych firm otwierających swoje zakłady produkcyjne na terenie województwa, a co za tym idzie dynamicznego wzrostu zapotrzebowania na dyrektorów finansowych, CFO,

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu firmy Deloitte (reprezentowanej przez pana Krzysztofa Wojtowicza), Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie (reprezentowanego przez dyrektora Jacka Wójcikowskiego), KS Service (reprezentowanego przez Andrzeja Kulpę) , Re-Think&Move (reprezentowaną przez Joannę Cierlicę-Nowaczyk). Finexę reprezentowali Sebastian Goschorski i Jacek Zając.

Na spotkaniu obecnych było ponad 20 Dyrektorów Finansowych i członków zarządu takich firm jak DGS Polska, Cargotec, Dalkia, Brandbank, NetStream, Net Marine, MSR Gryfia, Sup4Nav, 3Shape Poland, Art Capital.

Pierwsza część spotkania, prowadzona przez firmę Deloitte w osobach Mariusza Śrona i Joanny Zawiejskiej – Rataj, dotyczyła bardzo istotnej tematyki związanej z odpowiedzialnością za zobowiązania podatkowe spółki.

W drugiej części spotkania uczestnicy dyskutowali o pożytkach płynących z takiego sposobu prowadzenia biznesu, w którym pozytywny wynik finansowy nie jest jedyną wartością gwarantującą przyszłość przedsiębiorstwa, wskazując na bezprecedensowe wyzwania, przed jakimi stanęły firmy: konieczności dostosowania do coraz szybszych zmian technologicznych, rosnącej świadomości ekologicznej pracowników i klientów, pozyskiwania przychylności otoczenia społecznego, w jakim działa przedsiębiorstwo. Wskazano na szczególną wartość zaufania jako wskaźnika „produktu” etycznie prowadzonego biznesu. Goście dostarczyli ciekawych przykładów inicjatyw podejmowanych w naszym regionie i sposobów budowania zaufania w swoich firmach – przez docenianie jego przejawów, nagradzanie współpracy, dzielenie się wiedzą.

W planach są kolejne spotkania w Szczecinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Szczecinbiznes.pl oraz Świata Biznesu.

Relacja ze spotkania znajduje się również po tym adresem.

Zdjęcia: Szczecinbiznes.pl

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *