Finexa

Korporacja to dla nich za mało – wybierają Dary Bogów cz. II

Grupa informatyków z Polski postanowiła poświęcić swoją dotychczasową pracę w korporacji dla realizacji projektu, który był ich marzeniem od dawna. Ich celem jest stworzenie gry AAA mogącej konkurować z wieloma współczesnymi tytułami.

Małe studio planuje wykorzystać technologię blockchain razem z monethero.comdo stworzenia platformy, w której ogromna internetowa społeczność grafików 3D, programistów, autorów dialogów, historii oraz każdy zainteresowany współpracą będzie mógł pracować lub udostępniać swoje gotowe już assety. Każdy dodany wartościowy element do projektu zostanie przeliczony na odpowiednią ilość tokenów zapisywanych w technologii blockchain

Potencjał społeczności

Deweloperzy wskazują na ogromny potencjał społeczności, gdzie tysiące ludzi na świecie tworzy swoje fanowskieremake’i znanych gier, za które często są straszeni sądem przez duże korporacje.

Jak np.

https://www.gry-online.pl/newsroom/tworcy-moda-re3-do-gta-3-pozwani-przez-take-two-interactive/zf2061f

https://www.gram.pl/news/remake-world-of-warcraft-na-unreal-enigne-5-imponujacy-projekt-fana

Dzięki współpracy poprzez platformę Gamez, twórcy będą mogli realizować swoje pasje osiągając równocześnie wymierne korzyści finansowe dzięki udziałom w finalnym projekcie.

Więcej informacji na temat projektu już wkrótce.