Finexa

Relacje z spotkania “Afterwork meeting – Sztuka Wino Rozmowa” w Galerii Fibak 4.10.2012

W czwartek, 4 października b.r. o godz. 18:00 członkowie FINEXY spotkali się po raz drugi w ramach cyklu Sztuka i Biznes. Tym razem odbyło się spotkanie „Afterwork meeting Sztuka Wino Rozmowa” w jednej z prestiżowych warszawskich Galerii Sztuki tj. Galerii Fibak, która znajduje się przy zawsze tętniącym życiem Krakowskiem Przedmieściu.

        Impreza została zorganizowana we współpracy z Domem Aukcyjnym Abbeyhouse S.A., który zaprosił na spotkanie pana Adama Maciejewskiego, v-ce prezesa Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Pan Adam Maciejewski jest pasjonatem i kolekcjonerem sztuki i jego wypowiedź dotyczyła też tej dziedziny. Opowiadał jak stał się koneserem sztuki, podzielił się swoim doświadczeniem związanym z promocją sztuki, zachęcał do odnalezienia ścieżki, która mogłaby się stać odskocznią od codziennych obowiązków i pracy. Pan Adam jest założycielem Fundacji EGER, która zajmuje się obsługą i promocją polskiej sztuki za granica. Goście mogli także obejrzeć film przedstawiający „sztukę na wybiegu”, który był połączony z pokazem mody polskiego projektanta Macieja Zienia. Pokaz miał miejsce w londyńskim  St. James Palace. Film zakończył się niezwykle poetycko, mianowicie recytacją wiersza, autorem którego jest sam Pan Maciejewski.

Przedstawiciel Abbey House przedstawił gościom jak wygląda dzisiejsza sytuacja na rynku polskiej sztuki, zwłaszcza malarstwa. Tomasz Dąbrowski, członek zarządu FINEXA, rozpoczął spotkanie przemówieniem a na zakończenie podziękował prelegentom oraz wszystkim obecnym na spotkaniu. Po zakończeniu przemówień goście mogli do woli rozmawiać i rozkoszować się niepowtarzalnym smakiem wino, sponsorem którego był www.wineshops.pl.

Adam Maciejewski, wiceprezes GPW

Marek Motyl-Kucharczyk, Dyrektor Finansowy Inter – Team, Wojciech Fibak,

Sebastian Gorschowski, Dyrektor Finansowy Vershold. W tle obraz Macieja Wieczerzaka.

Andrzej Miszczak, Dyrektor Finansowy Diesel Truck, Cezary Klimont, Dyrektor Finansowy Totalizator Sportowy, Paweł Giza, Dyrektor Finansowy BZ WBK Aviva TUO z żoną Katarzyną Sermanowicz-Giza

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *