Finexa

Jak Prezes UOKIK walczy z zatorami płatniczymi? Wnioski płynące z przeprowadzonych postępowań

Data wydarzenia:

18 maja 2021

Czas wydarzenia:

09:30

Lokalizacja wydarzenia:

Szanowni Państwo,

Prezes UOKiK prowadzi w tej chwil ok. 100 postępowań w sprawie zatorów płatniczych. Pod lupą kontrolerów znaleźli się przedsiębiorcy reprezentujący różne branże gospodarki, a weryfikacji podlega olbrzymia liczba transakcji. Naruszenie przepisów zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi, podobnie jak brak współpracy lub wprowadzenie Prezesa UOKiK w błąd. Tematyka ta jest niezwykle istotna nie tylko dla prawników, ale także – a może przede wszystkim – dla wszystkich osób nadzorujących obszar finansów.

Dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w darmowym webinarium pod tytułem: „Jak Prezes UOKIK walczy z zatorami płatniczymi? Wnioski płynące z przeprowadzonych postępowań”. Partnerem webinarium jest Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXA.

W trakcie spotkania podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami praktycznymi, które zebraliśmy doradzając Klientom w licznych postępowaniach zatorowych. Opowiemy m.in. o tym, jak przebiega postępowanie, na co należy zwrócić szczególną uwagę w jego toku oraz jak można się przygotować na ingerencję Prezesa UOKIK.

W Spotkanie, które poprowadzą eksperci kancelarii WKB – Aleksander Stawicki (partner), Aleksandra Dziurkowska (senior associate) i Jadwiga Stryczyńska (senior associate) – połączone jest z publikacją raportu autorstwa w.w. osób, pt: “Zatory płatnicze. Praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców”. Raport ten zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych uczestników webinarium.

Kiedy: 18 maj 2021 r.
O której: 9.30- 11.00 ( w tym 10.30-11.00 – sesja Q&A)
Gdzie: platforma Teams – link do rejestracji: https://info.wkb.pl/landing/zatory

Serdecznie zapraszamy!

 

WKB Wierciński Kwieciński Baehr jest jedną z największych polskich kancelarii prawnych. Oferuje kompleksowe rozwiązania prawne w zakresie prawa gospodarczego, oparte o unikatowe połączenie wiedzy, kompetencji i znajomość wielu rynków. Działający w jej ramach zespół prawa konkurencji i konsumenckiego jest jednym z największych, najbardziej doświadczonych i najdłużej działających na rynku zespołów prawników specjalizujących się w tych dziedzinach prawa. Prawnicy doradzają przedsiębiorcom wielu sektorów reprezentując ich przed Prezesem UOKiK m.in. w postępowaniach zatorowych, jak również w sprawach z zakresu prawa konkurencji, prawa konsumenckiego, pomocy publicznej oraz nadzoru nad rynkiem.

Sorry, Event Expired

Lokalizacja wydarzenia:

Data Wydarzenia

  • 18 maja 2021 09:30 - 11:00
Udostępnij to wydarzenie
ADD TO YOUR CALENDAR